איך לבחור מזרון שינה

בשוק קיימים היום המון חברות שמוכרות מזרוני שינה וישנם גם המון סוגים של מזרונים. המבחר מבלבל ולעיתים אנשים מתקשים לבחור או עושים בחירה לא נכונה.
בואו נתחיל בפרמטר הראשון, גודל המזרון.
אם כבר קיימת מיטה וצריך להתאים את המזרון אליה אז אין שאלה.
אם אתם קונים גם מיטה חדשה או בסיס מיטה ורוצים לבחור את גודל המזרון המתאים לכם יש כמה אפשרויות.
כיום גודל מזרון זוגי סטנדרטי הוא 1.60 על 1.90 מטר.
בעבר גודל מזרון זוגי סטנדרטי היה 1.40 מטר, אבל החיים משתנים ואיתם גם הסטנדרטים.
לא שכבר לא קונים מזרונים זוגיים ברוחב 1.40, בוודאי שכן, אבל למי שיש חדר מספיק רחב בדרך כלל יעדיף לקנות מזרו גדול יותר.
אורך של מזרון סטנדרטי הוא 1.90 מטר ויש כאלו שמעדיפים לקחת מזרון באורך 2 מטר, או בגלל העדפה אישית או בגלל גובה. תחשבו על מישהו שהגובה שלו הוא 1.90, הוא בהחלט צריך מזרון ארוך יותר. אבל אם אתם בעלי גובה ממוצא הסטנדרט ישרת אתכם טוב. כשמזמינים מזרון באורך לא סטנדרטי יש תוספת מחיר, יש לקחת זאת בחשבון.
לגבי רוחב, אם אתם ממש אוהבים ספייס ובא לכם להתפנק על מיטה רחבה תוכלו להזמין מזרון ברוחב 1.80 מטר. קחו בחשבון שהחדר המיועד צריך להתאים. ליד מיטה בדרך כלל מניחים שידות לילה ומזרון ברוחב כזה + 2 שידות לילה תופסים הרבה מקום.
אפשר כמובן להתפרע ולקחת מזרון ברוחב 2 מטר, אם אתם ממש אבל ממש אוהבים את המרחב שלכם או שבא לכם שכל הילדים יקפצו לישון אתכם במיטה, המזרון הזה יתאים לכם.
הפרמטר השני הוא סוג המזרון.
מה התחושה שמתקבלת בשכיבה על המזרון, רמת הקושי או הרכות שלו, האם הוא קפיצי או לא, האם יש לו שכבת נוחות או האם ישמש למטרה רפואית כלשהי.
נשים שואלים לפםעמים איזה מזרו הכי מומלץ, אבל פשוט אין דבר כזה! כל אחד ירגיש נוח על מזרון אחר. זה בדוק אחרי שנים של נסיון עם לקוחות.
אחד יהנה מאוד לשכב על מזרון קשה והשני לא יצליח להרדם עליו ויקום עם כאב גב.
לכן אם יש לכם מזרון שאתם מרוצים ממנו והוא פשוט כבר ישן ואתם רוצים להחליף בחדש, כדאי שתשימו לב לדרגת הקושי שלו, האם הוא רך או קשה במגע, האם שוקעים לתוכו או לא כל כך, האם הוא קפיצי מאוד או בכלל לא קפיצי, וכשתגיעו לחנות תוכלו לכוון את המוכר איזה מזרונים להראות לכם.
וכמובן כמובן פשוט לשכב על המזרון ולהרגיש מה נוח לי.
לגבי מזרונים מיוחדים ויקרים כמו ויסקו ולטקס.
יש אנשים שזה נוח להם. יש אנשים שזה לא נוח להם. שימו לב לא להתפתות לקנות מוצר יקר שנחשב לאיכותי אם לא בדקתם אותו בעצמכם. וגם שימו לב לפרטים הקטנים, מזרון ויסקו מלא ירגיש משהו אחד ומזרון בעל שכבת נוחות עשויה ויסקו ירגיש אחרת.
קרובת משפחה שלי קנתה מזרן 100% לטקס למיטה המתכננת שלהם, עלה הרבה כסף, אחרי שנה היא כבר לא יכלה לסבול את זה וסבלה מכאבי גב. בסופו של דבר החליפה את המזרון למזרון ספוג כחול שהתאים לה ונוח לה וכאבי הגב עברו. מצד שני לבעלה המזרון כן נוח, כמו שהסברתי קודם, זה מאוד אינדיבידואלי.
והפרמטר האחרון הוא הכסף.
לאור כל הדברים שכתבתי, אפשר להבין שלא בהכרח המזרון הכי יקר בחנות הוא זה שיהיה הכי טוב עבורכם. וגם, לא תמיד מזרן נורא יקר הוא יותר טוב ממזרון שעולה חצי ממנו, יש הרבה עניין של מיתוג ופרסום. מזרון טוב ואיכותי לא צריך לעלות 10 אלף שקל.
בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *